16 Temmuz 2012 Pazartesi

Aynı hatta Faks Internet ve Telefon Kullanımı

Aynı hatta  Faks Internet ve Telefon KullanmakSizlere benimde konu hakkında çok bilgili olmadıgımı belirterek başlamak istiyorum.

Yakın zamanda bir dostum bana Biz faks kullanmak istiyorsak.Yazıcı şart mı? Yazıcısız faks kullanabiliyormuyuz?

sorularını sordular ve bende çok bilgi sahibi olmadığımı söyledim.Araştırdım ve şu bilgilere ulaştım.

Cevap : Bilgisayarını fax olarak kullanabilirsin çalmayı etkinleştirir kaçıncı çalmadan sonra faksın devreye gireceğini belirlersin , örneğin 4. çalma , 4 kez çalana kadar açarsan telefon olarakj kullanırsın 4. den sonra faks devreye girer.Bunun için eski tip 56k modemin gerekiyor o kadar böylece faks makinasıydı kağıdıydı vs derdinde olmaz.Faks çekildiğini biliyorsan çalma sırasından bağımsız etkinleştiredebilirsin . Ben hep pc kullandım faks olarak ayrıca neden faks cihazı kullandıklarını da çok anlamış değilim .

Soru  : bilgisayardan fax da gönderebiliyoruz mu? bunun için hangi programları kullanıyorsunuz?

Cevap : Elbette , yazıcılarda fax var ya o program , işletim sistemiyle birlikte her pc'de var zaten  .Denetim masasında yazıcı ve fakslar der zaten .Okumayan araştırmayan bir toplum olduğumuz için millet birde ayrıca faks cihazı alıp onla uğraşıyor şaka gibi  .Elektronik olarak gönder al edit et gerekirse yazdır gerekmezse elektronik olarak sakla böylece mürekkep kağıt yazıcı problemlerinde olmaz .Kağıt fakslayacaksan tarayıp yolluyorsun kendin yazdıysan ya da pcdeki bir dökümansa kağıtla yazıcıyla hiç işin olmuyor , bir avantajıda indirimli saatlerde göndermeyi zamanlayabilirsin kağıt sıkıştı bitti derdinde olmaz , faks cihazına masrafında olmaz.Tek dezavantajı gece faks geliyorsa yurtdışından falan pcyi açık bırakmak durumunda kalırsın ki faks cihazını açık bırakmaktan az daha elektrik yakar monitörü kapatır pcyi açık bırakırsın.

Özetle aynı hatta internet telefon kullanmak istiyorsak önemli olan tek nokta çalma sırasıdır.4. çalma esnasına kadar telefon 4 den sonra otomatik faksa gececektir.
Bu şekilde 3 sistem tek hat ile çözülebiliyormuş.

Hiç yorum yok: