25 Mart 2010 Perşembe

Avea Kontörden TLye nasıl geçilir

<br />dakika, kontör, Kontörden Dakikaya Geçiş, Kontörden tlye geçiş, kontörden tlye nasıl geçilir, tl, avea, avea Kontörden TLye Geçiş nasıl yapılır, avea tlye geçiş


Turkcell ve vodafone hatlar için kontörden tlye nasıl geçileceği hakkında detaylı tanıtım yazısı yazmıştık.Son resmi operatör olav avea kontörden tlye nasıl geçilir bu konu hakkında açıklama getirdi. Avea kontörden tl ye geçişte yapılacak işlemler hakkında detaylı bilgiyi konumuzun devamından edinebilir ve Kontörden tlye geçiş sisteminin nasıl çalıştığını ve artık tl bazlı arama döneminin faydalarını içerikten edinebilirsiniz.

Neden böyle bir uygulama yapıldı?
Bilgi Teknolojileri Kurumu abonelerin tarife ücretlendirmelerini daha rahat anlamalarını sağlamak ve operatörler arasında tarife karşılaştırmasını daha rahat yapabilmelerini sağlamak adına TL'ye geçişi tüm operatörler için zorunlu kılmıştır. Bu uygulamayı tüm operatörler 1 Nisan itibariyle hayata geçirecek olup, teknik altyapılarını, satış kanallarını, müşteri hizmetlerini vs. yeni sisteme göre adapte etmekle yükümlüdürler. 1 Nisan itibari ile operatörler tüm ürün, hizmet ve tarife fiyatlarını TL değeri ile sunacaklardır.

1 Nisan'a geçildiğinde hattımdaki kontörler ne olacak?
Kontörleriniz TL karşılığına çevrilmiş olarak hattınızda bulunacak. TL bakiyenizi 9333'ten sorgulayabileceksiniz.

Tarife ücretlerinde değişiklik olacak mı?
Avea'nın avantajlı tarifelerinden 1 Nisan'dan sonra da yararlanmaya devam edebileceksiniz. Tarife ücretlerini ve yükleme kartı ücretlerini 1 Nisan itibari ile öğrenebileceksiniz.

Bu değişiklik için benim yapmam gereken bir başvuru var mı?
Hayır, herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmeyecek. Avea kontörden TL'ye geçiş esnasında gerekli olan tüm teknik altyapı hazırlıklarını tamamlamış olacak. Siz hattınızı her zaman olduğu gibi rahat rahat kullanabileceksiniz. Tarifeniz, faydalandığınız diğer ürün ve servisler, üyelikleriniz devam edecek. Bu değişiklikten sonra ücretlendirmelerini kontör bazında değil, TL bazında öğrenebileceksiniz.

Kontör yükleme kartları ne olacak, eski kartlar 1 Nisan'dan sonra da yüklenebilecek mi?
Evet, Avea İletişim Merkezleri ya da kontör kartı satın aldığınız diğer kanallardan eski yeni farketmeksizin yükleme kartları alarak TL değerinde karşılığını hattınıza yükleyebileceksiniz.

Hangi kanallardan yükleme yapabileceğim?
Mevcutta yükleme yaptığınız tüm kanallardan, TL geçişi sonrasında da yükleme yapabileceksiniz.

TL transfer edebilecek miyim?
Evet, belli limitler dahilinde transfer yapabilirsiniz.

Kalan kontör miktarımı öğreniyordum, şimdi neyi öğreneceğim, hangi kanallardan sorgu yapabileceğim?
Hattınızda kalan TL cinsinden bakiyenizi mevcut sorgu kanallardan öğrenebileceksiniz. Ayrıca ses, sms, mms, data gibi ücretli kullanımlarınızdan sonra kalan bakiyeniz hakkında bilgilendirme mesajları alabileceksiniz.

Yükleme yaptıktan sonra ne gibi bilgiler alacağım?
Hattınıza yükleme yaptıktan sonra mevcut tarifenizin içerikleri hakkında bilgi veren bilgilendirme mesajları alabileceksiniz.

Kampanya ve Promosyonlardan faydalanabilecek miyim?
Evet, mevcut kampanyalarımızdan faydalanmaya devam edebileceksiniz. Yükleme koşullu kampanyalarımızda artık kontör yerine TL karşılığındaki değeri yükleyerek kampanyalardan faydalanabileceksiniz.
TL geçişinde ilk TL hediyeniz bizden. KAYIT yazıp 2630'a ücretsiz SMS gönderin ve 31 Mart tarihine kadar 150 ve üzeri kontör yükleyin, Nisan ayında hattınıza her yöne konuşurken, mesajlaşırken, cep telefonunuzdan internete girerken kullanabileceğiniz 10 TL yüklensin. Güle Güle Kullanın.

Hiç yorum yok: